nov uporabnik
pozabljeno geslo
RSS Izola.infoIzola.info na TwitterjuIzola.info na Facebooku
Izola.info
Novice Napovednik Imenik Placi Ustanove Izolani Podjetja Gostinstvo Turizem Vpis
Sreda, 8. Junij 2011
Po drugem dnevu 8. mesto
Drugo današnjo regato v Weymouthu je Vasilij končal na 14. mestu in je v skupnem seštevku po treh plovih 8. Po zmagi v tretjem plovu se je na vrh zavihtel Britanec Ben Ainslie, drugi je Hrvat Ivan Kljaković-Gašpić, tretji pa še Novozelandec Dan Slater...
Vasilijzbogar.si > Šport Vasilij Žbogar
Ponedeljek, 6. Junij 2011
Prvi dan le ena regata
Prvi dan regate za svetovni pokal v Weymouthu so v razredu finn odjadrali le en plov, Vasilij ga je končal na 10. mestu. Vasilij je jadral zelo dobro, bil na tretjem obratu na 3. mestu, v nadaljevanju pa je nekaj mest izgubil, a vseeno ostal med najboljšo deseterico.
Nedelja, 5. Junij 2011
Na olimpijskem prizorišču
Po regati na Nizozemskem so se jadralci že preselili na prizorišče jadralskih tekmovanj na olimpijskih igrah. Weymouth bo gostil šesto tekmo svetovnega pokala, na kateri bo v razredu finn nastopil tudi Vasilij.
Nedelja, 29. Maj 2011
Vasilij končal na 6. mestu
Z regato za medalje se je v na morju pred Medemblikom končala peta preizkušnja za svetovni pokal v razredu finn. Vasilij je bil v odločilni regati 7. in v skupnem seštevku 6.
Petek, 27. Maj 2011
Vasilj izgubil dve mesti
Po včerajšnjem prostem dnevu zaradi premočnega vetra so v razredu finn danes le odjadrali dva plova. Vasilij je v skupnem seštevku izgubil dve mesti. V prvi današnji regati je bil Izolan diskvalificiran, drugo pa je končal na 12. mestu in v skupnem seštevku zdrsnil na 5.
Sreda, 25. Maj 2011
Odličen dan za Vasilija
Drugi dan regate za svetovni pokal je Vasilij jadral odlično, v prvem plovu kot prvi prečkal ciljno črto, v drugem pa je bil 6. in v skupnem seštevku napredoval na 3. mesto.
V drugem plovu 10. mesto, skupno 6.
Jadralci v razredu finn so končali še drugi plov na morju pred Medemblikom. Vasilij ga je končal na 10. mestu in skupno je 6. Z zmago v drugem plovu je vodstvo prevzel Britanec Wright, na drugo mesto je zdrsnil Hrvat Kljaković Gašpič, tretji pa je po prvem dnevu Kanadčan Douglas.
Nedelja, 22. Maj 2011
Pozdrav iz Medemblicka
Prihodnji teden bo Medemblick gostil peto postajo svetovenga pokala v jadranju. Na Nizozemskem bo nastopil tudi Vasilij, ki je že opravil nekaj treningov na prizorišču regate. Po vrnitvi z regate na Gardskem jezeru se je Vasilij za tri dni umaknil na Banjško planoto, kjer je našel mir za prepotreben počitek
Nedelja, 15. Maj 2011
Tretji na Gardi
Na Gardskem jezeru se je končal "Olympic Garda - Eurolymp". Regata je bila za Vasilija odličen trening, tretje mesto pa dodatna spodbuda za naprej. Pred regato za medaljo pa je Izolanu kazalo še bolje, saj je bil v skupnem seštevku drugi, pred njim pa le odlični britanski jadralec v razredu finn, Edward Wright.
Četrtek, 12. Maj 2011
Po prvem dnevu na drugem mestu
Prvi dan regate na Gardskem jezeru so v razredu finn zaradi šibkega vetra odjadrali le dve regati. Vasilij je v skupnem seštevku po dveh plovih drugi. Uvodni plov na Garskem jezeru je bil za Izolana zelo obetajoč, večji del je jadral na čelu flote, zaradi napake, pa se je moral zadovoljiti s četrtim mestom...
Sreda, 11. Maj 2011
Priprave na nove izzive
Po krajšem počitku v toplicah, kjer se je Vasilij malo spočil in napolnil baterije, je konec prejšnjega tedna odšel na treninge na Gardsko jezero, kjer bo v naslednjih dneh nastopil na regati.
Četrtek, 28. April 2011
Vasilij brez regate za medalje
Na morju pred Hyeresom so jadralci v razredu finn danes odjadrali kar tri plove. Vasilijeve nastope bi kratko lahko ocenili hladno toplo. Po 32., 2. in 25. mestu je v skupnem seštevku 19. "Sploh ne vem kaj naj rečem. Ne vem kako lahko v dveh regatah jadram tako slabo, v eni pa odlično. Razmere za jadranje so res težke in enostavno se nisem znašel. Če imaš v svoji statistiki že dve kazni, tretja pa bi pomenila konec tekmovanja, je težko napadati in veliko tvegati," je po napornem dnevu povedal Vasilij, ki jutri ne bo nastopil na regati za medalje.