nov uporabnik
pozabljeno geslo
RSS Izola.infoIzola.info na TwitterjuIzola.info na Facebooku
Izola.info
Novice Napovednik Imenik Placi Ustanove Izolani Podjetja Gostinstvo Turizem Vpis

Veslaški klub Argo Izola

Ponedeljek, 23. Marec 2015
Izolska veslača sta še brez čolna
Nedavni test na ergometrih je bil za slovenske veslače še zadnja preizkušnja na suhem v zimskem obdobju. Po prvih testih na vodi bodo v začetku aprila na sporedu že prve regate. Med primorskimi veslači bo letos največ pozornosti namenjene Rajku Hrvatu in Marku Bolhi iz VK Argo, ki se bosta potegovala za olimpijsko normo.
Primorske novice > Šport VK Argo
Torek, 28. Oktober 2014
Garač si želi nastopiti na olimpijskih igrah
Izolan Rajko Hrvat je trenutno najboljši primorski veslač in edini, ki se v članski konkurenci uvršča na največja tekmovanja. Pred dnevi je dopolnil 28 let in vesla že polovico svojega življenja. Do rezultatov je prišel predvsem z vztrajnostjo in trdim delom ter s podporo kluba in družine.
Torek, 23. September 2014
Razkurjeni Rajko Hrvat do dveh zlatih medalj
Veslaška zveza Slovenije je včeraj na Bledu izpeljala 24. državno prvenstvo v veslanju, na katerem so nastopili tekmovalci sedmih slovenskih klubov v vseh starostnih kategorijah. Skupaj je nastopilo 162 veslačev v 157 čolnih. Med primorskimi klubi se je najbolje odrezal izolski Argo s tremi zlatimi medaljami. Dve je osvojil najboljši veslač tega kluba Rajko Hrvat, ki je postal državni prvak med skifisti in lahkimi skifisti.
Ponedeljek, 2. Junij 2014
Hrvat najboljši Slovenec
Najboljšo slovensko uvrstitev na evropskem prvenstvu v veslanju je dosegel Izolan Rajko Hrvat. Med lahkimi skifisti je v B finalu pristal na tretjem mestu, kar pomeni končno deveto mesto.
Nedelja, 17. Junij 2012
Hrvat četrti v malem finalu
Za najboljši slovensko uvrstitev na veslaškem svetovnem prvenstvu v Münchnu je v neolimpijskem lahkem skifu poskrbel Izolan Rajko Hrvat, ki je v malem finalu zasedel četrto mesto, skupno pa deseto. Hrvat je bil dolgo v borbi za najvišja mesta, v končnici pa popustil Zmagal je Avstrijec Florian Berg.
Ponedeljek, 26. September 2011
DP v veslanju: Krek najboljši skifist
Veslači so se na Bledu pomerili še za državne naslove. Največ so pokazali veslači iz Maribora, ki so osvojili kar štiri od skupno sedmih naslovov. V enojcih je zmaga odšla v izolski Argo, saj je Rajko Hrvat zmagal v lahki kategoriji, Andraž Krek pa v absolutni.
Petek, 2. September 2011
Rajko Hrvat je bil na SP dvanajsti
Slovenski lahki skifist Rajko Hrvat je na veslaškem svetovnem prvenstvu na Bledu osvojil šesto mesto v finalu B, skupno je prvenstvo tako končal kot 12. Lovil je deseto mesto, a ni imel realnih možnosti, da bi prehitel katerega od konkurentov.
Četrtek, 25. Avgust 2011
Primorsko zastopa Rajko Hrvat
Na svetovnem veslaškem prvenstvu bo Slovenijo zastopalo pet posadk. Najmočnejša se zdita Iztok Čop in Luka Špik, od primorskih veslačev je v reprezentanci Izolan Rajko Hrvat. Rajko Hrvat je zadnje treninge opravil na Bledu, kjer bo v nedeljo dopoldne prebijal led za Slovenijo.
Četrtek, 17. Marec 2011
Izola na veslaškem zemljevidu sveta
20. septembra lani 2010 je minilo natanko 85 let odkar se je začelo organizirano veslanje v Izoli. Prvi ustanovljen klub je deloval v okviru društva »Societa nautica Pullino«, ki je združevalo tako veslače kot jadralce in plavalce.